Má to jen jedno nejlepší řešení

My v Hranipexu máme rádi detail. Víme sice, že pro vás truhláře není hrana něco, co by vám nedalo spát (a pokud ano, pak je už zřejmě na cestě k vám jeden z našich 120 odborníků, aby s vámi proces olepování hran odladil), ale také víme, že když tenhle detail nefunguje, celá dílna se zastaví. Posledních 25 let pracujeme na tom, aby se to nestalo. A jsme v tom opravdu dobří.Nikdy od nás nejste dál než 24 hodin. 

Aby to u vás v dílně při olepování hran pokaždé klaplo, připravili jsme hranu pro každou z tisíců desek od 85 světových výrobců. V momentě, kdy si po náročném zvažování vyberete materiál pro svůj další projekt, už přesně víme, jak a čím ho olepit. A že to bude nejpozději zítra.

Jakto? Protože největší plochu naší továrny zabírá obrovský sklad. Odtud to k vám není nikdy dál než 24 hodin, ať jste kdekoliv.

Nenajdete rozdíl. Jen hotovou práci.

Ptáte se, proč zrovna Hranipex? Nejsme jediní, kdo vyrábí nábytkové hrany. Dokonce ani ti největší. Ale jsme ti, kdo věnovali nejvíc pozornosti jedné klíčové věci – shodě.

Protože to je konec konců ten moment, který rozhoduje o tom, jak vám práce půjde od ruky. Když si vyberete desku a my vám hned podáme jednu z našich 1660 hran, která k ní padne jak ulitá, všechno šlape, jak má.

Aby všechno sedělo, jak má, ověřili jsme shodu desek a hran mimo jiné společně s Kronospanem. Stali jsme se tak jejich autorizovanými partnery pro kolekci desek Kronospan Global. Za shodu ručíme oba – my i Kronospan.

U shody ale nejde jen o barvu a strukturu dekoru. Přemýšlíme o ní i tam, kde byste to nečekali. Nedávno jsme na hrany Hranipex přidali vrstvu, která zajistí, že budou vypadat stejně jako dekor desky, ať si na ně posvítíte čímkoliv. Řešíme tak problém metametrie. Možná to znáte. Vyberete barvu desky na denním světle, pak ji zkontrolujete pod zářivkou v dílně, a tady najednou vypadá jinak. To vás teď už nezaskočí. Ani vaše zákazníky.

Jsme z jednoho těsta. Chceme skvělý nábytek. Jako vy.

Jste truhlář. A to něco znamená. Vaše práce dělá vaše jméno. A jako u každého poctivého řemesla, i v truhlařině se láme chleba na kvalitě. Když začnete dělat kompromisy v kvalitě, ztrácíte hrdost i radost z práce. Proto je neděláte. Nevyplácí se to. Nikomu. My v Hranipexu to vidíme stejně.

Většina našeho sortimentu je dnes z ABS. ABS je záruka, že hrany vašeho nábytku vydrží každý škrábanec a ťukanec, který život přinese. Nerozhodí je střídání teplot ani vysoká vlhkost. Vaše zákazníky možná bude zajímat i to, že ABS se velmi snadno recykluje a nezanechává stopu na životním prostředí.

S ohledem na kvalitu jsou dnes evropským standardem hrany o tloušťce 1 mm. Tam, kde potřebujete ostře zakončit desku, je to jasná volba. Jsou dostatečně pružné a ohebné, ale zároveň dost kvalitní ve všem, co od dobrých hran očekáváte. Nekopírují povrch uříznuté desky a nepůsobí tak vybledle jako 0,5mm hrany. Díky tomu můžete být i u hran nekompromisní.

Jestli je v dnešním nábytku nějaký materiál, který je na detaily opravdu citlivý, pak jsou to desky s vysokým leskem. My v Hranipexu jsme se proto zapojili do přípravy kolekce lesklých desek Senosan High Gloss Acrylic. Společně se Senosanem jsme vytvořili desku a hranu ze stejného materiálu. Jsou jedno a to samé, takže získáte povrch, který působí jednotně a kompaktně do posledního detailu. Jako by byl ze skla nebo leštěné oceli.

Udělejte to jednou. Napoprvé. Na jistotu.

Když mluvíme o detailu, všimněte si, jak funguje psychologicky. Když je dobře vyřešený, skoro ho nevnímáte. Ale chyba, ať sebetitěrnější, je pro oči jako magnet. Vždycky k ní sklouznou.

Možná jsme v Hranipexu detailem trochu posedlí. Pravda, nábytková hrana není let na Mars. Dokonce to ani není něco, co by řešili vaši zákazníci. Ale právě pro tuhle samozřejmost tu jsme. Aby samozřejmou byla a zůstala. Abyste se mohli soustředit na to, co děláte nejlíp. Na svoje řemeslo.