Z důvodu technické odstávky bude v neděli 26. 5. náš eShop mimo provoz. Vaše objednávky vyřídíme hned v pondělí hned, jak přijdeme ráno do práce. Děkujeme za pochopení.

Nepostradatelná disperze

Truhlařina i stolařina jsou krásná povolání. Na začátku je pouze přání zákazníka a vaše matná představa. Pak se vám v dílně nahromadí spousta materiálu. Ale potom to teprve začne. Řezání, frézování, vrtání a hlavně lepení! Neobejdete se tedy bez pořádné disperze. Ať už při přípravě, kdy slepujete desky nebo při závěrečné montáži

Hranicoll D3 E je dobré mít vždy po ruce. Hodí se k:

  • plošnému lepení při přípravě materiálu, lepení HPL materiálu v lisu za tepla i za studena;
  • lepení dýh, korpusů a rámů, KVH hranolů, Euro hranolů;
  • montážní lepení (kolíkování), lepení dveřních plášťů;
  • lepení spár mezi prkny a bloků měkkých i tvrdých dřev a třískových desek, lepení spárovky.

Ocení ho každý výrobce nábytku včetně výroby kuchyní, oken, dveří a parket.

Použití v interiéru se není třeba nijak obávat, protože Hranicoll je hygienicky a zdravotně nezávadný, netoxický, nehořlavý, nevýbušný.

Výhodou Hranicollu je, že lepený spoj v interiéru vydrží bez problémů krátkodobé působení vody a páry. Odolá i dlouhodobě zvýšené vlhkosti vzduchu. Zároveň se vyznačuje vysokou odolností vůči teplu. Ve venkovních prostorech je však potřeba chránit spoj zakrytím nebo ochranným nátěrem, abyste zabránili přímému působení klimatických vlivů.

Hranicoll D3 E má vysokou počáteční lepivost a výrazně krátkou dobu potřebnou pro dosažení konečné pevnosti. Po vytvrzení můžete počítat s transparentním spojem. Film lepidla je po zaschnutí relativně tvrdý, křehký a nelepivý.

Disperzní lepidlo se běžně používá v každé dílně. Není vlastně ničím extra zvláštní. Přesto i ono se podílí na dokonalosti vašeho hotového výrobku. Proto jeho výběr nepodceňujte.

Hranipex připravil letos pro větší komfort malých dílen speciální 5kg a 10kg balení. Lepidlo vám tedy vydrží tak akorát, abyste nemuseli řešit ztvrdlé zbytky a mohli se soustředit pouze na svoji práci.