Aktuality

⯈ Zažijte opravdový komfort

Srdečně Vás zveme na mezinárodní veletrh Interzum považovaný za významný zdroj informací a inovací pro nábytkářský průmysl.

Acryl Glass od Senosanu

Představte si, co dokážete vytvořit z desky podobné sklu

Má to jen jedno nejlepší řešení

My v Hranipexu máme rádi detail. Víme sice, že pro vás truhláře není hrana něco, co by vám nedalo spát (a pokud ano, pak je už zřejmě na cestě k vám jeden z našich 120 odborníků, aby s vámi proces olepování hran odladil), ale také víme, že když tenhle detail nefunguje, celá dílna se zastaví. Posledních 25 let pracujeme na tom, aby se to nestalo. A jsme v tom opravdu dobří.

HraniRun no.1 opravdu pomohl!

První otevřený ročník charitativního běhu HraniRun přilákal v sobotu
15. září desítky nadšených sportovců nejen z Hranipexu. Cílem běhu byla kromě radosti ze sportovního výkonu především pomoc mentálně postiženým a hendikepovaným.

HraniRun


Nepostradatelná disperze

Truhlařina i stolařina jsou krásná povolání. Na začátku je pouze přání zákazníka a vaše matná představa. Pak se vám v dílně nahromadí spousta materiálu. Ale potom to teprve začne. Řezání, frézování, vrtání a hlavně lepení! Neobejdete se tedy bez pořádné disperze. Ať už při přípravě, kdy slepujete desky nebo při závěrečné montáži

Hranicoll D3 E je dobré mít vždy po ruce. Hodí se k:

  • plošnému lepení při přípravě materiálu, lepení HPL materiálu v lisu za tepla i za studena;
  • lepení dýh, korpusů a rámů, KVH hranolů, Euro hranolů;
  • montážní lepení (kolíkování), lepení dveřních plášťů;
  • lepení spár mezi prkny a bloků měkkých i tvrdých dřev a třískových desek, lepení spárovky.

Ocení ho každý výrobce nábytku včetně výroby kuchyní, oken, dveří a parket.

Použití v interiéru se není třeba nijak obávat, protože Hranicoll je hygienicky a zdravotně nezávadný, netoxický, nehořlavý, nevýbušný.

Výhodou Hranicollu je, že lepený spoj v interiéru vydrží bez problémů krátkodobé působení vody a páry. Odolá i dlouhodobě zvýšené vlhkosti vzduchu. Zároveň se vyznačuje vysokou odolností vůči teplu. Ve venkovních prostorech je však potřeba chránit spoj zakrytím nebo ochranným nátěrem, abyste zabránili přímému působení klimatických vlivů.

Hranicoll D3 E má vysokou počáteční lepivost a výrazně krátkou dobu potřebnou pro dosažení konečné pevnosti. Po vytvrzení můžete počítat s transparentním spojem. Film lepidla je po zaschnutí relativně tvrdý, křehký a nelepivý.

Disperzní lepidlo se běžně používá v každé dílně. Není vlastně ničím extra zvláštní. Přesto i ono se podílí na dokonalosti vašeho hotového výrobku. Proto jeho výběr nepodceňujte.

Hranipex připravil letos pro větší komfort malých dílen speciální 5kg a 10kg balení. Lepidlo vám tedy vydrží tak akorát, abyste nemuseli řešit ztvrdlé zbytky a mohli se soustředit pouze na svoji práci.

Spolu zazáříme

Unikátní spolupráce Senosanu a Hranipexu přináší exkluzivní kolekci dokonale identických hran k plošnému materiálu Senosan.

Používaný materiál ABS s vrstvou akrylátu je barevně stabilní, úrovní a hloubkou svého lesku konkuruje povrchu skla či vysoce kvalitního laku. Vyznačuje se vysokou odolností proti poškrábání, UV záření i vůči chemickým látkám.

Tyto speciální hrany nabízíme v tloušťce 1 mm v základní šíři 23 mm a 45 mm. Na přání je možno dodávat rovněž jiné rozměry nebo celé role. Kompletní nabídka je vždy skladem.

HraniCup 2018 – fotbalový turnaj nikoliv na hraně

Sobota 16. června 2018. Fotbalový stadion v Herálci. Sportovní výkony 7 týmů srovnatelné s úrovní profesionálů. Nadšení fanoušci a fanynky. Pohodová atmosféra, dobrá nálada a radost ze společného setkání. Prima občerstvení k tomu. To byl oblíbený turnaj v malé kopané pořádaný Hranipexem již po desáté.

Český tým Hranipexu nastoupil ve složení, jehož součástí byli jak samotný majitel společnosti, tak její CEO a celá sestava jako jeden muž předvedla své fotbalové umění. A obsadili první místo, bohužel od konce. Oceňujeme účast 4 týmů z řad našich zákazníků a fakt, že ve svém volném čase přijeli z celé republiky, aby si spolu s námi mohli zahrát. Zaslouženým vítězem celého klání se stal Hranipex PL, následovaný hráči Aigos – Delika a týmem Nádeníček. Věříme však, že i zákaznické týmy Dřevotrustu a Démosu si utkání naplno užily.

Mohli se námi inspirovat i fotbalisté hrající v té samé době na fotbalovém mistrovství světa v Moskvě? Jiří Hes, obchodní ředitel CZ k tomu poznamenává: „Tak určitě, byla to opravdová fotbalová paráda.“

Pár dalších fotek k nahlédnutí na našem facebooku.

Tajemství dokonalosti odhaleno

S našimi lepidly nemusíte v dílně zhasínat, aby se spára mezi hranou a deskou stala neviditelná. Přesvědčte se, že díky novým barevným variantám lepidel neuvidíte žádnou spáru ani za denního světla. 

Perfektního přechodu docílíte použitím lepidla, které bude barevně maximálně ladit s plošným materiálem a nábytkovou hranou. Další podmínkou pro perfektní výsledek je vhodně zvolit správné lepidlo, specializované pro daný typ olepovacího stroje, nastavení, způsobu dávkování a požadovaných výsledných vlastností. 

Z čeho vybírat? Třeba z novinek, kterými jsme obohatili paletu našich oblíbených skladových produktů: 

·         K velmi žádaným lepidlům 600.30 a 600.70 na bázi EVA jsme přidali do skladové kolekce i černou verzi, ideální pro černé dekory nábytku.

·         Mírně plněná lepidla 600.70, 600.71 a také 1000.70 i 100.71 rozšířila naši nabídku oblíbených patronových lepidel na bázi EVA v nejvyšší kvalitě. Tyto patrony jsou k dispozici v béžové i v bílé, specializované pro světlý nábytek.

·         Pro skvělé výsledky olepení na ručních olepovacích strojích je nové EVA lepidlo 605.21 v bílé barvě.

·         Transparentní neplněné EVA lepidlo 608.30 a plněné béžové lepidlo 608.80 jsou tím pravým řešením pro malé a střední typy olepovacích strojů s teplotou aplikace 180 až 200°C a rychlostí posuvu 4 až 8 metrů za minutu.

·         V neposlední řade doporučujeme nového všestranného pomocníka pro montážní lepení v interiéru i exteriéru, vysoce odolné PVAc disperzní lepidlo Hranicoll D4. Najde využití pro lepení plošných spojů s požadavkem vysoké odolnosti proti povětrnostním vlivům, teplotním výkyvům a také vysoké odolnosti proti vlhkosti. Proto se hodí pro lepení oken, dveří, spárovky, vrstvených materiálů atd. 

Podtrženo a sečteno, je toho dost, co stojí za vyzkoušení, vyberte si z naší nabídky svého favorita nebo se poraďte s naším obchodním zástupcem. Letáky jsou k dispozici ke stažení zde.

Hravé a pestré Velikonoce!

Každé jaro přináší explozi pestrých barev. Řada z nich se promítá i do kolekcí trendových dekorů předních výrobců plošných materiálů pro výrobu nábytku. V reakci na trendy vzorujeme identické nábytkové hrany, abyste měli kompletní paletu komponent pro svou výrobu nábytku. Po kompletaci dekorů hran k nové Kronospan Global Collection 2018-2022, jsme se zaměřili na novinky z kolekce dalšího předního výrobce, Fundermax. Nové odstíny si tak nacházejí místo v naší pestré nabídce. Online přehled všech novinek najdete v kategorii Nové dekory. Zároveň jsme se pustili do aktualizace ostatních srovnávacích tabulek, aby naše kolekce ABS hran odrážely aktuální vzhled dekorů na trhu plošných materiálů. S jarem přichází nová chuť na další projekty!